x

ABD Blockchain Araştırmalarına 750 Bin Dolar Bütçe Ayırdı


Bitkapital

Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığı küçük iş kolları geliştirme araştırmasına (SBIR) yönelik programın son halini duyurdu. Bakanlık ulusal güvenliği ilgilendiren işlerde blockchain’in kullanılabilir olup olmadığını araştırmak için yeni iş ortakları arıyor.

Kurum internet sitesinde ortaklık başvurusu yapacaklar için proje başlıklarının listesini yayınladı. Liste İç Güvenlik Analiz Birimi için Blockchain Başvuruları ve Blockchain’in Özel Alana Saygı Çerçevesinde Kimlik Yönetimine Uygulanabilirliği olmak üzere iki kısımdan oluşuyor.

Bakanlığın alt birimi olan Fen ve Teknoloji İdaresi (S&T) devletten gelecek yardımlara başvurabilmeleri için küçük işletmelerin araştırma boyunca hükumete yardımcı olma konusunda istekli davranmasını bekliyor. Üç aşamalı program taslağına göre;

“S&T ve SBIR projeleri için ödül 750.000 dolarla sınırlı ve ödül alma süresi 24 aya kadar uzayabilir. Para kaynağının sürekliliği konusunda sıkı taahhütleri olan ikinci aşama S&T ve SBIR projeleri içinse farklı yollar denenebilir. Projeye dâhil işlerin tamamının ABD sınırları içerisinde yapılması şarttır. Yasal düzenlemeler özel durumlara açık kapı bırakabilir ancak en istisnai durumlarda bile işin yalnızca küçük bir kısmı ABD dışında yapılabilir.”  

Blockchain’in bakanlığın öncelik listesinde yer alması Amerikan hükumetinin blockchain’i federal düzeyde entegre etmeyi düşündüğünün göstergesi olarak yorumlanabilir.

Serhat Ant
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Tepkini Göster

İyiymiş
Kötü
Keyifli
Yok artık!
Bu ne ya!
Harika!

Bir Cevap Yazın

ABD Blockchain Araştırmalarına 750 Bin Dolar Bütçe Ayırdı

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Üyelik Hesabın Yok mu?
Üye Ol

Şifremi Unuttum!

Üye Ol

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video
...
Anket
Fikir almak ya da seçim yapmak için bir oylama başlatın.
Haber
Haberlerinizi, Makalelerinizi kolayca ekleyebileceğiniz görsel editör