x

AB Üyesi Ülkeler, Mastercard ve Visa ile Bitcoin Alabilecek


Bitkapital

Bittylicious, İngiltere merkezli Bitcoin satış hizmeti sunan bir site.  Avrupa Birliği üyesi ülkelerin banka hesapları üzerinden havale yaparak ya da mobil ödeme sistemleri ile Bitcoin, Litecoin, Dogecoin ve Quarkcoin satın alabildiği site 2013 yılı Haziran ayında hizmete girdi. Coindesk’ten yayınlanan habere göre artık Avrupa Birliği üyesi vatandaşlar Master ve Visa Card ile Bitcoin satın alabilecekler.

Amaçlarının, kişilerin Bitcoin’e ulaşmalarını kolaylaştırmak olduğunu belirten Marc Warne (kurucu) kısa sürede kredi kartı ile ciddi geri dönüşler aldıklarını da belirtti. Kredi Kartları ile şimdilik sadece Euro karşılığı satın alma işlemi yapılabiliyor.

Kullanımı gayet kolay olan siteden şimdilik Türkiye’deki kullanıcıların faydalanma imkanı bulunmuyor. Ancak zamanla tüm dünyada bu tür girişimlerin artacağını düşünmek yanlış olmaz.

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

AB Üyesi Ülkeler, Mastercard ve Visa ile Bitcoin Alabilecek

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video