x

2020’ye Kadar Bitcoin Cüzdan Sayısı 100 Milyona Ulaşacak


Bitkapital

Dünyanın en çok kullanılan Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Blockchain.info’da günlük 12.000 yeni cüzdan hesabı açılıyor. Bu devam ettiği takdirde 2020 yılına kadar açılan hesap sayısı 100 milyona ulaşacak.

Bitcoin dünyasına yeni giren kullanıcıları temsil eden bu rakamlar ne kadar doğru?

BTCC CEO’su Bobby Lee de bu bilgiyi doğruluyor. BTC China olarak kendilerinin yaptığı hesaplamada da benzer miktarda rakamlara ulaşıldığı görülüyor.

2011 yılında kurulan Blockchain.info, Bitcoin piyasasındaki en eski şirketlerden biri ve çevrimiçi cüzdanları Coinbase ile birlikte dünyanın en çok kullanılanları arasında yer alıyor. Şu anda yalnızca Blockchain.info’da günlük 12 bin yeni cüzdan kaydı yapılıyor. Aşağıdaki grafikte mavi çizgi gerçek değeri yansıtırken, turuncu çizgi ise gelecekteki eğilimi göstermesi açısından önemli.

Blockchain.info’da hali hazırda 5 milyon hesap açılmış durumda ve yapılan hesaplamalara göre; 2020’ye kadar diğer servis sağlayıcılarıyla birlikte küresel anlamda Bitcoin cüzdan sayısının 100 milyona ulaşması bekleniyor.

Bu rakamlar Bitcoin dünyasının sürekli genişlediğine dair çok iyi bir kanıt. 100 milyon rakamına ulaşılır mı şimdilik bunu bilemeyiz; fakat yakın bir zamanda kripto para dünyasını çok daha iyi bir geleceğin beklediği ortada..

87f613ad5f0863b7194d4953acbe4b9b

 

 

loading...
Yayın hayatına 2014 yılı Mart ayında başlayan CoinTürk, Kripto Para ve Blockchain teknolojileri ve yeni nesil finansal teknolojiler (Fintech) hakkında güncel haberler yayınlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

2020’ye Kadar Bitcoin Cüzdan Sayısı 100 Milyona Ulaşacak

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video