x

12 Banka Daha Blockchain Projesi R3’e Katılıyor


Bitkapital

12 banka daha Blockchain inovasyon şirketi R3CEV tarafından başlatılan R3 projesine katılıyor.

Bu bankalar Banco Santander, Danske Bank, Intesa Sanpaolo, Natixis, Nomura, Northern Trust, OP Financial Group, Scotiabank, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, US Bancorp, Westpac Banking Corporation ve BMO Financial Group olarak sıralanıyor.

Blockchain üzerine çalışmalar yapmak amacıyla başlatılan R3 projesi kapsamında şu ana kadar bankalarla birçok çalıştay ve toplantı düzenlendi. Kurucu 9 üyenin ardından ilerleyen zamanlarda projeye dâhil olan 33 banka ile toplam üye sayısı 42’ye yükseldi.

Projeye bir süreliğine üye almayacaklarını belirten R3, gelecek yıl bankaların dışındaki finansal kurum ve şirketlerle çalışmaya başlayacaklarını açıkladı.

R3 CEO’su David Rutter “finansal sorunlara projenin getireceği çözümlerin finansal sınıfların, farklı coğrafyaların ve piyasa iştirakçılarının arasındaki farkları azaltacağını” ifade ederek ekliyor:

“Bu çalışma en nihayetinde yalnızca finansal hizmet veren firmalara değil; onların müşterilerine ve diğer kullanıcılara da fayda sağlayacak. Bu küresel evrime öncülük ettiğimiz için çok heyecanlıyız.”

Banco Santander yöneticileri ise projenin “kripto paralar ve blockchain temelli yeni finansal-teknolojik platformlar kurmak için şirketlere ortak çalışma fırsatı tanıdığını” belirterek şunları ifade ediyor:

“Finansal sektörün ileride alacağı yeni yollara yön verme faaliyetleri içinde diğer firmalarla birlikte yer alacak olmaktan ötürü büyük heyecan duyuyoruz ve projeye katkıda bulunmak için elimizden geleni yapacağız.”

loading...
müzik delisi, kaset/film arşivcisi, koleksiyoner, sinefili. edebiyat, dilbilim, bitcoin ve kripto para meraklısı.

Bir Cevap Yazın

12 Banka Daha Blockchain Projesi R3’e Katılıyor

Facebook yada Google+ ile Giriş Yap

Şifremi Unuttum!

Yazı Tipini Seç

Haber Görsel Liste Anket Test Video